15 жовтня о 14.00 відбудеться остання кураторська екскурсія та майстер-клас виставки Чан Пен “Схиляючись перед величчю творінь”. Чан Пен – сучасний китайський художник, що повторив ряд робіт стародавніх майстрів. Кому цікавий копірайт в образотворчому мистецтві? Може запитати непосвячений подорожній. Насправді, це не копіювання, а слідування шляхом великих майстрів.  На Далекому Сході копіювання завжди вважалося самостійною та не менш цінною діяльністю митців. Це давало можливість краще зрозуміти світогляд попередників, стати частиною чогось величного, рукою славетного майстра. Тож, місія Чан Пен ще складніша та цінніша, ніж може здатися на перший погляд: він поринає у таємниці сивої давнини, подорожує у часі за допомогою пензля. Тож ми маємо останній шанс стати частиною великого дійства – завітати на екскурсію та майстер-клас. 

 

Марта Логвин, кураторка виставки, провідна наукова співробітниця відділу мистецтв Сходу Музею Ханенків

Ця виставка – результат нашої роботи з “друзями музею”. (Музей вже має широке коло друзів – це творчі і освітні організації, окремі художники, науковці тощо.) Цього разу до нас звернувся Інститут Конфуція при КНУ імені Тараса Шевченка з ідеєю виставок каліграфії або живопису. Ми віддали перевагу живопису, оскільки образотворче мистецтво є спеціалізацією нашого музею.

Поточна виставка має камерний формат: 12 творів старовинного живопису, копійованих за всіма канонами класичних східних технік, і чотири оригінальні твори художника – також виконані у традиційній манері. Наважуся сказати, що всі твори виставки однаково цінні за художніми якостями та “повідомленням” до глядачів.

Ми маємо гарну нагоду показати нашим відвідувачам традиційний китайський живопис: його помірковані, проте свіжі кольори; його увагу до природи; розтлумачити його символіку і ліризм, асоціації, які викликають ці картини у носіїв культури. Для китайської культури дуже важливим є “дух давнини, традиції”.

Відтворення старовини – це проживання творчого акту і досвіду тих майстрів, які жили дуже давно, в іншому суспільстві, але сформували культурний код, актуальний і в сучасному Китаї.

Кураторська екскурсія

Ми говоримо про виникнення живопису на шовку і папері, про відмінності між європейським та китайським живописом, про долі китайських художників та їхні стосунки з можновладцями, про естетику еліти та демократизацію творчих процесів з часом.

На майстер-класах можна спостерігати за роботою художника, взяти участь у створенні нового твору. На жаль, кількість місць обмежена, оскільки художник надає свої власні матеріали, досить рідкісні в Україні.

Де можна побачити роботи по завершенню виставки?

Основні експонати залишаться у художника. Але інші зразки традиційного живопису можна бачити у постійній експозиції Схидної колекциї Музею Ханенкив.
Там представлено живопис у різних стилях – і ретельний живопис різноманітними фарбами, як малювали для багатих впливових замовників, і рвучкий, навмисне грубий, “неприборканий” стиль вчених і буддистських монахів, які творили заради самовдосконалення та для найближчого кола однодумців…

Показати коментарі 💬Закрити коментарі

Залишити коментар