Реклама – особливий вид сучасного мистецтва. Якісні роботи визнаються світовою громадськістю. Не тільки на спеціалізованих фестивалях, але і у кіноіндустрії. “Ніч рекламожерів” здобула небувалу популярність. Але нас як і раніше дратують дурнуваті рекламні ролики, що переривають перегляд фільмів (не тільки по ТБ, але і у мережі). Тож, пропонуємо вашій увазі справжні міні-фільми – вдалі рекламні відео музеїв.

  1. Національний музей, Чеська республіка

Геніальна реклама виставки, приуроченої до “Мюнхенської змови”, коли чеські землі не по своїй волі стали частиною Рейху (1938). Дане відео – бронзовий призер Каннського фестивалю 2009 року. Просто, емоційно та з гумором.

Автори: Creative Director:Eduard Kauba Copywriter:Filip Kukla/Pavel Fris Production Company:ARMADA FILMS Prague, CZECH REPUBLIC Director:Jakub Hussar Art Director:Ales Pokorny

2. Смітсонівський музей американського мистецтва

Просто день з життя одного музею – першої колекції американського мистецтва в країні та однієї з найбільших та найбільш інтелектуальних колекцій американського мистецтва у світі. Дуже простий і не дорогий ролик без привілеїв та нагород. Але він є інформативним та показовим – відвідувач одразу розуміє, що саме його очікує у музеї. Такий варіант є доступним майже для усіх музеїв.

Автори: Betsy Broun, The Margaret and Terry Stent Director Smithsonian American Art Museum. Video Production: Zack Frank, Carlos Parada and Becky Harlan Music by: Dexter Britain http://dexterbritain.co.uk/

3. Музей BMW

Дуже мила та приємна реклама музею однієї з найбільш відомих у світі автомобільних компаній. Відео вже більше 8 років, але воно досі виглядає сучасним.

4. Музей Біблії

Цей Вашингтонський новий музей “на слуху” в усіх музейників світу. Їх реклама – це ціла історія, не тільки простору, але часу, світу, усього. Як і має бути із “Книгою книг”. Авторами було обрано 12 важливих історичних сюжетів. Вони ілюструють Біблію як загальну нитку, що пов’язує історію.

Додаткова інформація про відео тут.

5. Музей науки у Бостоні

30-секундний ролик, у якому музей з’являється виключно у вигляді логотипу. Сюжет простий та невимушений, дехто навіть не знайде його креативним. Але історія приємна, суть зрозуміла, бажання відвідати науковий музей виникло. Але який саме? – В принципі, будь-який)

6. Дім-музей Рембрандта у Амстердамі

Особливий, винятковий вид музеїв – меморіальні. Коли непорушним є простір, коли застиг дух епохи та людини, якій належало місце. Музей Рембрандта у своєму рекламному ролику прекрасно передає і дух музею, і суть проектів.

7. Метрополітан музей

Цей ролик було створено для проекту “Мій Нью-Йорк”. Це приклад відео, що викладають відвідувачі . Час від часу вони можуть слугувати повноцінною рекламою. Тим паче, з нинішньою популярністю соціальних мереж. То що ж є “вашим Києвом”?

Автор: Barry Gilbert of Superbad/Seduced and Exploited Productions

8. Метрополітан музей (тепер виставка)

Зустрітися віч-на-віч зі справжніми американськими іконами можна було у 2009 році на виставці Landmark Exhibition. Хоча це і старе відео, але в Україні аналогів музейної реклами немає. Тому воно може слугувати нам натхненням навіть зараз.

9. Третьяковська галерея

Дуже гарна та дуже болісна реклама виставки. У 2016 році до Москви з Феодосії вивезли величезну кількість робіт Айвазовського. Виставка тривала 29 липня до 20 листопада. Якою ж є подальша доля шедеврів, чи повернуться вони до музею у Феодосії, чи вже там? Зйомки проводилися у Будинку-музеї Станіславського.

І ще трохи про бренд працедавця

Дуже мила та позитивна реклама зовсім не музею, а скоріше типових музейних буднів. І навіть не звертаєш уваги на те, що продають якийсь Prominent, а не квитки до музею.

На обкладинці ще один підвид реклами – сувенірна продукція. Японська компанія, наприклад, випускає іграшки із героями Мунка чи Да Вінчі.  Фото: Anders Beer Wilse, Good Smile Company

Читайте про українські реалії музейних сувенірів у нашому проекті Вихід через сувенірну крамницю

Показати коментарі 💬Закрити коментарі

Залишити коментар