Виставка про французів, які захотіли свободи і отримали імперію, відкрилася у Музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. Прекрасні речі з колекції музею, деякі з них ви не побачили б у сталій експозиції. Романтична доба великих змін, імена діячів якої зараз використовують як загальні назви (не тільки для тортів та хвороб). 

До створення виставки куратори рухалися близько трьох років. Тексти біля експонатів неймовірно актуальні у сучасній Україні. Спробуйте підставити інші прізвища та змінити деякі деталі, і побачите можливий розвиток подій.

Франція – країна високої художньої культури, а образотворче мистецтво – це, як відомо, одна зі світових мов, на рівні із музикою та кіно. На виставці ви зможете побачити не тільки образ Наполеона, прослідкувати його зліт та падіння, скласти думку про нього самостійно. Хто ж він: геній чи суцільне зло? Але виставка не тільки історична чи політична, вона мистецька. Унікальні шаржі про революцію, предмети одягу та побутового вжитку, і багато іншого.

Виставка побудована у хронологічному порядку. Починається вона із судового процесу над Жаном Каласом. Ця подія дуже обурила Вольтера. Він взяв участь у процесі просто як сучасний соціальний активіст: писав листи, звертався до суспільства, звернувся до католиків (хоча процес стосувався протестантів, але вони підтримали Вольтера), написав навіть Катерині ІІ. І завдяки Вольтеру, цю людину посмертно реабілітували, хоча б родину його вже не чіпали.

Далі рухаємося до падіння Наполеона. Дуже радимо кураторську екскурсію – це окреме задоволення.

Організація простору дійсно мистецька. Навіть здалося, що для проекту спеціально перетягнули тканиною стіни (хоча колеги сказали мені, що це ті самі  шпалери, що і були раніше). Маючи недосконале музейне освітлення, співробітники музею створили приємну і теплу, витончену і дуже французьку атмосферу.

Також протягом виставки будуть організовані справжні салони. Усі охочі зможуть долучитися до французької історії та культури.

 

P.S. І як вже хтось колись зазначав: плітки ваблять людей. Дізнатися історію дружби Наполеона та Жено ви також зможете, подорожуючи Францією у музеї.

 

Слідкуйте за подіями у Музеї на сторінці у фейсбуці

Виставка відкрита до 4 листопада

 

Показати коментарі 💬Закрити коментарі

Залишити коментар