Свіжі культурні напрямки для планування подорожей. Нью-Йорк і Гонконг запускають нові мистецькі проекти, коледж Ліги Плюща обирає еклектику, а Катар цементує свою культурну столицю. До вашої уваги 11 нових культурних проектів та музеїв, які можна відвідати цього року.

Музей мистецтв «Капюшон» коледжу Дартмут, Нью Гемпшир

Один з кампусів  Дартмутського коледжу збільшиться майже вдвічі цього місяця, коли Тод Вільямс і Біллі Ціен відкриють свою білоцегельну музейну добудову. Головний вхід, звернений до зеленого кампусу, запрошує студентів у громадську вітальню, яка природно освітлюється через триповерховий атріум. У нових галереях та коридорах до старої будівлі розміститься велика колекція сучасного, давнього та народного мистецтва.

Відкриття 26 січня

Адреса: 6 вулиця Іст Вілок, Гановер, Нью Гемпшир, США

Національний музей Катару у місті Доха

Цей музей не намагається конкурувати з усіма «метрополітенами» та «тейтами» світу. Замість цього, він зосереджується на спадщині та культурі крихітного емірату. Проте виглядатиме він неменш конкурентноспроможним за своїх колег-гігантів. Нові блоки, побудовані Жаном Нувелем, доповнять структуру, яка являтиме собою плаваючі форми, що включатимуть старий палац шейха і серію фонтанів Жана-Мішеля Отоніеля.

Відкриття 28 березня

Адреса: вулиця Аль Корніше, Доха, Катар

Музей мистецтв Західного Бунду, Шанхай

Процвітаюча земля в культурному районі Західного Бунду зібрала колекціонерів, аби продемонструвати величезні зібрання, зокрема Музей Юз, а тепер і Музей мистецтв Західної Бунду, у партнерстві з Помпіду, спроектований Девідом Чіпперфілдом. Тріо галерей утворює карусель навколо атріума з трьома рівнями, доступ до якого здійснюється з двох сторін (центральний і боковий вихід). Бетонні фундаменти візуально збільшують площу, за рахунок використання переробленого скла, і виходу на набережну.

Відкриття весною (точна дата не відома)

Адреса: Лонгтенг Авеню, Шанхай, Китай

Баухауз Музей у Веймарі та Дессау

Столітній ювілей проекту Баухауз не залишився непоміченим німецькими поціновувачами культури, які тепер зможуть вибрати з двох нових музеїв. Той, що у Дессау, розроблений Барселонською компанією Addenda Architects, демонструє колекцію фотографій і дизайнерських речей у сталевій «коробці» площею 2100 кв. метрів, що занурена у більшу скляну коробку.

У той час як Класичний музей мистецтв Веймара відкриє весною свій новий корпус зі смугастого скла – Баухауз Музей.

Відкриття музею у Веймарі 6 квітня, музею у Дессау 8 вересня

Адреси: Стефан-Гессель-Плац, 1, Веймар, та вулиця Гропісаль 38, Дессау-Росслау, Німеччина

Сарай (The Shed), Нью-Йорк

Найбільш незвичайний майданчик Нью-Йорка у колосальному центрі Хадсона-Ярдса має найменш помітну назву. «Сарай», спроектований компанією Diller Scofidio + Renfro, збільшуватиметься вдвічі, коли його телескопічна зовнішня оболонка висуватиметься на доріжку з восьмиповерхового нерухомого будинку. Ця оболонка створюватиме критий простір над прилеглою площею для сцени  літнього театру та культурних заходів.

Відкриття у квітні 2019

Адреса: 30-та вулиця, В, Нью-Йорк, США

Музей Статуї Свободи, Нью-Йорк

Після сильного удару під час урагану Сенді, нова галерея історичних артефактів Острова Свободи (включаючи оригінальний факел статуї) удосконалена у більш стійку до паводків і сильних вітрів, і ще й  з зеленим дахом. Архітектори FXCollaborative спроектували площу у 2500 кв. метрів з матеріалів, що нагадують пані Свободу, як наприклад – місцевий граніт та бронза. Оглядовий майданчик виводить до самої статуї та до даунтауну Манхеттена.

Відкриття у травні 2019

Адреса: Острів свободи,1, Нью-Йорк, США

Розширення MoMA, Нью-Йорк

Моноліт Мідтауна, тобто MoMA, ще ніколи не був таким популярним. Проектування спеціального «вільного» дизайну для безперешкодного розширення галерей на захід, збільшення знаменитих сходів Баухауз і об’єднання комерційних площ з вулицею. Розширений хол, різноманітні простори та зміна потоку трафіку зроблять акт перегляду мистецтва більш інтимним, навіть при тому, що тепер галерея вміщуватиме ще більше людей.

Відкриття влітку 2019

Адреса: 11 В, 53-тя вулиця, Нью-Йорк, США

 Музей Кіноакадемії, Лос-Анджелес

Новий шлюз до Милі Чудес, нарешті відкриється у вигляді першого кіномузею у Лос-Анджелесі у формі 40-метрової сфери, доданої до старого універмагу. Купол, побудований з 700 000 фунтів скла і сталі архітектором Ренцо Піано, буде проводити кінопокази в театрі на першому поверсі. Тим часом, колишній універмаг – тепер відкритий, з колоннами та скляним склепінням – займатиме більше 4500 кв. метрів простору галереї, де буде розташована захоплююча іммерсивна виставка про еволюцію кіно, що об’єднуватиме ключові об’єкти з колекцій Музею з безліччю мульти-екранних презентацій.

Відкриття наприкінці 2019

Адреса: 8949 Бульвар Уілшир, Лос-Анджелес, США

K11 Музей, Гонконг

У своєму прагненні додати трошки душі до улюбленого заняття –  шопінгу, Адріан Чен з New World Development запустив проект K11, ланцюжок таких собі гібридних музейних торгових центрів, де сміливе, інсталяційне мистецтво панує над пейзажем. Як і версія у Шанхаї, новий флагман у Гонконгу підніме рівень місцевих художників і розширить межі молодих «надспоживачів».

Відкриття восени

Адреса: Вікторія Доксайд, Гонконг

Музей науки, Лондон

Нові галереї Вілкінсон Ейр для Музею науки Лондона, присвячені медицині, подвоять приміщення першого поверху колекцією лікарських засобів та різноманітних медичних відкриттів. Але фокус у приміщені буде на «більшу за життя» бронзову фігуру Ріка Генеста, або, як її називають, «Зомбі-боя», шкіра пізньої моделі якої вкрита скелетованими татуюваннями.

Відкриття восени

Адреса: Південна Виставкова дорога, Лондон

І один, який можна відвідати вже сьогодні (якщо раптом будете в Китаї)

Китайський Музей мистецтв Дюна у Богай Бей

Відкритий архітектурний дизайн Музею мистецтв Дюна на пляжі біля Тяньцзіня, ніби вистрибує з-за ряду піщаних дюн. Відкритий дизайн у цьому випадку означає можливість викопати бетонні споруди на декількох рівнях висот, і підігнати їх до мансардних вікон, перш ніж пісок зможе їх поглинути. Музей відкрився для громадськості у грудні.

Переклад: thespaces.com/new-museums-opening-in-2019

 

Показати коментарі 💬Закрити коментарі

Залишити коментар