У перші дні нового року ми плануємо майбутнє, зустрічаємося із близькими людьми та намагаємося насолоджуватися кожною миттю життя. Бо саме так нас вчать усі різдвяні та новорічні історії (знімаємо уявного капелюха перед містером Діккенсом та паном Скруджем). Але час від часу зимові свята набагато більше нагадують нам мандри дев’ятьма колами, описаними свого часу одним дуже відомим італійцем. Звісно, що пан Данте слухав зовсім іншу музику, спускаючись до пекла, наша ж редакція підібрала плейлист для сучасних подорожніх.

Свого часу Ференц Ліст, Петро Чайковський, Джакомо Пуччіні, Анрі Барро робили посилання на “Божественну комедію” у своїх творах. Але ми надихатимемося не тільки їхніми пекельними сонатами.

Лімб: Radiohead – In Limbo

Як і Вергілій з ліричним героєм, розпочинаємо подорож з пекельних воріт та першого кола. Ця пісня може нагадати вам фінал фільму Ноллана “Початок” (“Inception”), та навіть там вже було посилання до Данте та його комедії. Тож, пісню Radiohead, яка спочатку мала назву “Lost at sea”, можна по праву вважати початком пекельної пригоди.

Друге коло: Billy Eilish – All the good girls go to Hell

Чи була насправді Франческа з Ріміні розпусницею, чи вони з її Паоло просто були жертвами обставин? А ще Семіраміда, Клеопатра, Єлена Прекрасна та інші занадто сильні для свого часу дівчата (деякі продані заміж та без можливості розлучитися). Коротше, забагато гарних дівчат свого часу потрапили у пекло.

Третє коло: Toto Coelo – I Eat Cannibals

У пеклі не обов’язково скрізь має звучати важкий метал. Нам взагалі здається, що такі як Девід Боуі чи Курт Кобейн не помирають, а повертаються до своїх рідних вимірів. Тому на колі ненажер: чому б не співати про поїдання канібалів? А це 17-й найбільш продаваний сингл 1983-го у Південній Африці.

Четверте коло: Pink Floyd – Money

Скупі та марнотратники слухатимуть гарну музику. Можливо, так їм буде легше перенести страждання. Не те, щоб ми їм співчували, але деякі кола настав час реформувати.

П’яте коло: Aurelio Voltaire – Death Death (Devil, Devil, Evil, Evil, Song)

Гніватися гарно виходить, якщо отримуєте задоволення від злості. Тоді це справжнє, чисте зло.

Шосте коло: Game of Thrones: Season 6 OST – Light of the Seven

Які вони – єретики ХХІ століття? Можливо, це вони підписали петицію перезняти останній сезон “Гри престолів”? Або не підписали її (не говорячи вже про те, щоб її не дивитися)? У будь-якому випадку ми ставимо їм саундтрек з серіалу, котрий здається нам найбільш пекельним.

Сьоме коло: Black Sabbath- Black Sabbath

Тут мешкають ті, хто у своєму житті вчинили насилля. Навряд вони заслужили на гарний трек. Але хорошу музику можуть слухати ті, хто карає цих грішників. Їм підійдуть доволі очікувані, дуже кіношні Black Sabbath та AC/DC.

Восьме коло: Depeche Mode – Walking In My Shoes

Хабарників, крадіїв, сутенерів, лицемірів Данте відправив нижче за насильників. Можемо розважити їх хіба що відео з купою посилань на “Божественну комедію”.

Дев’яте коло: Queen – Bohemian Rhapsody

Найстрашніший гріх для Данте – зрада. Тут може бути найжахливіша пісня, одна з тих, про які кажуть, що саме нею катуватимуть грішників у пеклі. За всю історію людства таких пісень назбиралося багацько. Але ж ми складаємо плейлист для подорожнього, а не покараного, тому ми слухаємо кращу пісню в історії.

Показати коментарі 💬Закрити коментарі

Залишити коментар