Звісно, перший фільм, що нам прийшов в голову – той, де Уілл Смітт та Джеф Голдблюм запускають комп’ютерний вірус на іншопланетний корабель, а президент США пілотує винищувач та стріляє по прибульцям. Але ні, ми пішли іншим шляхом. За усіма цими фільмами можна вивчати історію Сполучених Штатів. Вона не завжди була героїчною, приємною та вільною, але мешканці тих земель від початку цінували свободу.

1757 рік, війна між Англією і Францією за панування в північноамериканських колоніях

Останній з могікан (1992)

Кровожерливі гурони нападають на загін англійців. На допомогу приходить доблесний син Чингачгука і виручає з біди дочок полковника Монро. Сцени сутичок і особливо фінальна сцена з Гуроном зняті надзвичайно масштабно і динамічно, хоча і дуже натуралістично. Але у цьому фільмі не дотримані квоти – присутній whitewashing- індіанця грає Деніел Дей Льюїс, хоча і дуже переконливо грає.

1776 рік. Війна за незалежність колоній

Патріот (2000)

Звичайна, середньостатистична американська родина XVIII століття. У війні за незалежність США вирішують взяти участь молоді спадкоємці – сини героя Мела Гібсона. Батько ж долучається до бойових дій тільки після смерті старшого сина. Фільм про патріотизм, любов до своєї Батьківщини та протистояння Люциусу Малфою (ака Джейсон Айзекс).

1770-1803 роки. Другий президент США та Війна за незалежність

Джон Адамс (2008)

Міні-серіал із купою нагород, що розповідає про життя та “творчий шлях” другого президента Америки. Від початку зльоту його кар’єри крізь війну за незалежність і до спокійного життя на ранчо та третього президента Джефферсона. Для нашої аудиторії це далеко не найвідоміший президент США, але саме на його долю припав той самий розрив із колоніальними імперіями.

1840–1863 роки. Бандитський Нью-Йорк

Банди Нью-Йорку (2002)

Цей фільм не претендує на високу достовірність. Хоча, в принципі, побут північних штатів до громадянської війни зображено доволі цікаво. Це проста історія про бандитські розбірки на кількох вуличках Нью-Йорка без Метрополітан музею. Пам’ятаємо, що цю країну будували авантюристи та каторжники.

Ще можете глянути “Швидкий та мертвий” із тим самим Ді Капріо, а ще Шарліз Терон та Расселом Кроу. Там вже типовий Дикий Захід.

1841-1850-ті роки. За два десятиліття до Громадянської війни

12 років рабства (2013)

1841 рік, Нью-Йорк, США. Соломон Нортап — вільний темношкірий, йому запропонували вигідну роботу у Вашингтоні. Проте, викрали і продали у рабство. Протягом 12 років Соломон переходить від одного рабовласника до іншого, проте він зберігає свою гідність. Це відбувається аж доки Соломон не зустрічається з Семюелем Бассом, борцем з рабовласницьким станом.

1862 – кінець ХІХ ст. Громадянська війна у США

Звіяні вітром (1939)

Кіно наробило галасу цьогоріч. Нещодавно його було прибрано із класики кінотеки HBO, але потім через обурення глядачів, повернено назад. Тепер фільм демонструватиметься із вступним словом кінознавця. Про цю історію ви точно чули: війна півдня та півночі, об’єднання смугастого та зоряного прапорів, кохання Скарлетт О’Хари та Ретта Батлера. Критикувати можна і стереотипне зображення рабів на плантаціях у “добрих та благородних” панів, і карикатурність північних воїнів. Але вперше в історії за роль Мамушки темношкіра акторка отримала Оскар, це перша кольорова повнометражна стрічка в історії кіно, а Ретт Батлер вкрав серце наших бабусь та “посунув” усіх радянських секс-символів.

1870-80 ті. Після Громадянської війни

Той, що танцює з вовками (1990)

Герой Громадянської війни отримує призначення до маленького форту на заході США. Виявляється, що цей форт закинутий. Чоловік залишається там, заводить дружбу з вовком, а згодом і з індіанцями. Він настільки проникається їхньою культурою та життям, що врешті стає практично “своїм серед чужих”. Доки не приходять солдати.

1930-ті роки. Велика дипресія

Проклятий шлях (2002)

Світ гангстерів доволі сильно романтизований. Бонні та Клайд, Дон Карлеоне (у певній мірі), а у цій історії ще й Том Хенкс із Джудом Лоу додалися. Історія про те, як батько-гангстер намагається захистити свого сина. Аль Капоне у цьому фільмі теж присутній.

1939 – 1945 роки. Американці у Другій світовій війні

Врятувати рядового Райана (1998)

Одним з переломних моментів в історії Другої світової стала висадка у Нормандії військ союзників. Багато хвалебних відгуків фільмові було зроблено стосовно реалістичності бойових сцен, але звісно косяки є. А за сцени насилля у Сінгапурі картина отримала рейтинг “перегляд з 16 років”. Та, врешті, 5 Оскарів та місце у списку світової класики.

Веселого Різдва, містер Лоуренс (1983)

1942 рік. У табір для військовополонених на захопленому японцями острові Ява потрапляє британець Джек Селлерс (Девід Боуї). Між бунтарем-ув’язненим і молодим командиром табору, капітаном Йоної (Рюіті Сакамото), що свято вірить в самурайський кодекс честі, починається психологічна дуель.

1961 рік. Людство вирушило в космос, а американці – на Місяць

Приховані фігури (2017)

Доки гетеросексуальні білі чоловіки летять до космосу, темношкірі жінки займаються науковою роботою. Фільм розповідає про групу афро-американок, яка проводить для НАСА ряд математичних обчислень, необхідних для запуску перших пілотованих космічних місій США. Можете скільки завгодно говорити, що фільм просто знятий по квотам на жінок та темношкірих жінок у кіно, але це хороша та потрібна історія. Для кожної маленької дівчинки, яка дивиться зараз на зірки.

Перша людина (2018)

Маленький крок для людини та великий – для людства. Фільм заснований на книзі Джеймса Р. Генсена «Перша людина: життя Ніла Армстронга». Може здатися не надто динамічним, але дуже важливий для історії Америки.

А який фільм, на вашу думку, дивляться американці в День незалежності?

Показати коментарі 💬Закрити коментарі

Залишити коментар