Літературні тренди, унікальні жанри, тематичне різноманіття, несподівані відкриття і майбутня класика світової літератури – все це Неоліт. Говоримо про сучасну літературу дуже доступно, дуже суб’єктивно, дуже інформативно і трошки весело 😉 

Вам ніколи не хотілося, щоб Елізабет Беннет замість того, аби виходити заміж за містера Дарсі, отримала університетську освіту? Або щоб Герміона залишилась з Драко? Чи щоб Фродо пішов у новий квест? Один з найбільших бестселерів 2010-х – усього лише фанфікшн. Невже всі історії вже розказані?


Про нас:
Cedra – снобістська публіцистика про культуру в усіх її проявах, простими (і не дуже) словами (cedra.kiev.ua)
Фоннація Продакшн – студія звукозапису, завзятий популяризатор україномовного контенту.

Хто вони, таємничі письменники світового павутиння, що подарували нам жахливий секс несподіваних пар та інші тренди фанатського мистецтва? 

Як Капітан Америка став улюбленцем мільйонів? Ні, точно не після однойменного фільму. А всього лише після гарячої перепалки із Залізною людиною у перших “Месниках”. 

У колах комунікаційників є байка про те, як менеджери “великої та могутньої” студії Дісней звернулися до таємничих письменників світового павутиння та запропонували їм написати кілька романтичних та не дуже історій, де головними героями були б Стів Роджерс (ака Капітан Америка) та Тоні Старк (ака Залізна людина). Так вони стали найпопулярнішою парою кіновсесвіту Марвел. І тоді “Перший месник: Протистояння” ще до прем’єри був приречений на успіх, і там з’явився новий любовний трикутник. Ні, не з Пеппер Потс. 

Ахілл з “Ілліади” Гомера був на стільки популярним, що засвітився у творах Софокла, трагедіях Ешіла, Євріпіда, Арістарха Тегейського, Іофонта, Астідаманта Молодого, Діогена, Каркіна Молодого, Клеофонта, Єварета та Лівія Андроніка.

Найпопулярніші фендоми (твори, за якими пишуть/малюють/знімають фанфікшени):

Гаррі Поттер – король фанфікшену! (досі найбільше фанфіків написано про світ Дж. К. Роулінг)
BTS – підготовка до запуску проекту йшла 3 роки, хлопці приносять в економіку Пд. Кореї більше 3,5 млрд. доларів. Популярні саме зараз корейські співаки (пам’ятаємо, що фанфікшн в основному пишуть дівчата 13-16 років, а також жіночки від 30)

Naruto – манга, аніме і купа всього. 220 серій одного серіалу та ще 500 серій, 11 анімаційних фільмів та 8 повних метрів. І фанфіки.

Fairy Tail – манга, а потім і аніме, що виходить досі. 58 томів манги, телесеріал, що досі іде, плюс 8 повних метрів та ще один фільм (анімований). І приплюсуйте до цього ще фанфіки.

Love is in the air!

Колись фанфіки друкувалися та передавалися по колу: “Споканалія” – фанатське видання, з якого ми дізналися про романтичні стосунки Кірка та Спока

Кірк та Спок стали першою відкритою гей-парою у всесвіті Стартреку (не за каноном, звісно). Зазвичай, для створення таких пар обирають партнерів з бромансу (Шерлок/Ватсон, Фродо/Сем), але найцікавіші та найгарячіші тексти пишуть про супротивників чи ворогів (Шерлок/Моріарті, Тор/Локі, Гаррі Поттер/Драко Малфой). Чим складніші стосунки, тим більше драми.

Найпопулярніші пари:

Капітан Кірк/Спок (так, це досі актуально) – “Стар Трек”

Гаррі Поттер/Северус Снейп (не питайте, то все очі) – “Гаррі Поттер”

Драко Малфой/Герміона Грейнджер – “Гаррі Поттер”

Герміона Грейнджер/Северус Снейп – “Гаррі Поттер”

Геральд із Рівії/Жовтець (Jaskier) – “Відьмак”

Дін Вінчестер/Кастіель – “Надприроднє”

Дін Вінчестер/Сем Вінчестер – “Надприроднє” (так, всім байдуже, що вони брати)

Залізна Людина/Капітан Америка (часом ще Зимовий солдат) – “Месники”

Тор/Локі – “Месники”

Клінт Бартон/Нашата Романоф – “Месники” (купа варіацій на тему їхніх пригод у Будапешті)

Ерік Ланшер (Магнетто)/Чарльз Ксав’єр (Профессор Х) – “Люди Х”

Дедпул/Людина-Павук – Всесвіт Марвел

Супермен/Бетмен – DC

Супермен/Лекс Лютор – DC

Бетмен/Джокер – DC

Жанри

AU (Alternative Universe) – робота, у якій один, або кілька елементів канону змінено (наприклад, Гаррі Поттер летить у школу чаклунства на Марс, Месники опиняються у середньовіччі, а події “Володаря перснів” відбуваються у реаліях сучасного офісу).

ООС (Out Of Character) – відбувається зміна характеру героя (наприклад, розумний герой стає дурним, добрий – злим і так далі).

Джен (General Audience) -пригоди для будь-якої аудиторії. Зазвичай мало виражена романтична лінія, але може бути багато гумору або нестандартних подій.

Слеш – назва пішла від оцієї палички /. Описуються стосунки гей-пари. Зазвичай, канонічно, герої гетеросексуальні. (Фем-слеш – за аналогією зі слеш – про пару дівчат). Гет – відповідно про гетеросексуальні стосунки.

Даркфік – темні та суворі історії із купою смертей або жорстокими головними героями, або купою дипресій та психозів на один А4.

Флафф – усі стосунки у цих історіях виключно щасливі та романтичні.

Hurt/comfort – коли один герой потрапляє у біду, а інший його рятує.

PWP – остерігайтеся цих позначек! Тут головне не сюжет, а графічний опис еротичних сцен.

Омегаверс – не варто читати не підготовленим особам! Описується світ, де людям притаманні тваринні інстинкти (здебільшого це стосується питань розмноження).

І це ще далеко не всі жанри.

Кассандра Клер (та, що написала про Драко Малфоя у шкіряних штанях, а вийшли “Смертельні інструменти”)

Проте безліч авторів поділяють думку Ніла Геймана про те, що пишучи фанфікшн, будь-хто може підтягти свої письменницькі навички: “навіть коли пишете Смеагорл/Голлум – слешфік, ви продовжуєте підбирати одне слово до іншого та розвиватися як письменник”.

Де нас слухати:

Anchor

Spotify

Apple Podcasts

Незабаром на Google Podcasts

Cedra та Фоннація Production

Показати коментарі 💬Закрити коментарі

Залишити коментар