«Лааааст крістмас, ай гєйв ю май хаааат», «Щедрик-щедрик, щедрівочкаааа» «Джінгл белз», «Лет іт сноу» – щороку один і той самий набір мелодій, який частина з нас знає навіть краще ніж гімн України (прости господи), звучить з усіх машин, навушників, радіоприймачів і телефонів. Може, настав час розбавити цей плейлист? Ми ні в якому разі не заперечуємо його різдвяності та святковості, лише пропонуємо кілька нетривіальних поповнень 😉

Різдво у дусі Зоряних війн

«Christmas in the Stars» (1980) – цілий альбом від C-3PO та R2-D2

Колись давно у далекій-далекій галактиці, у звукозаписувальній студії на Манхеттені юний Джон Бонжові потрапив під руку музичному продюсеру «Зоряних війн», якому конче необхідно було знайти голос для різдвяного альбому «Різдво у зірках». Юнак записав свій перший професійний трек, а решта, як то кажуть – вже історія…

Альбом містить 9 різдвяних пісень, озвучених акторами франшизи, які подарували свої голоси двом найвідомішим роботам 20-го століття. 

https://youtu.be/g981mdnx6T4

Середньовічно-літературне Різдво зі…Стінгом!

Sting  – “If on a Winter’s night” (2009)

Коли на початку 2000-х Стінг нарешті втомився від того, аби бути поп-зіркою, його вибір у бік середньовічної музики змусив критиків взяти драматичну паузу. Справді, середньовічний альбом Стінга – присвячений зимі, і Різдву, настільки меланхолійний і мінорний, що його навіть охрестили просто «різдвяним альбомом для тих, кого дістали всі різдвяні альбоми».

Знайомих з творчістю італійського постмодерного письменника Італо Кальвіно назва наштовхне на певний асоціативний ряд. Співак не приховував, що надихався цією книгою під час створення альбому, тож кожну пісню з нього можна уявляти як «Неподалік від хутора Мальборк», «Схилившись над краєм урвища»…Ну, ви зрозуміли. 

Різдво українського історика-меланхоліка з DaKooka та Zapaska

DaKooka та Zapaska – «Ірод Цар» (2017)

Максимально нетривіальна, моторошна і космічна пісня «Ірод Цар» – сучасний переказ біблійної історії, в якому поєднались електроніка, інді, зведення міжнародних політичних новин та Євангеліє. DaKooka та Zapaska вирішили нагадати нам, що Різдво – це не тільки святкова мішура, а й страшна історія з пошуками майбутнього революціонера, яка призвела до неймовірних побічних втрат. 

Космічне Різдво з Крісом де Бургом 

Chris de Bourg  – “A Spaceman Came A-Travelling” (1976)

Не «Леді ін ред» єдиною! За 10 років до створення невмирущого хіта про свою дружину, де Бург переосмислив євангельську історію крізь призму міжгалактичних подорожей. Янгол Гавриїл виступає тут у ролі космонавта-іншопланетянина, який провіщає народження Ісуса Христа. До речі, гарна альтернатива для різдвяного мєдляка.

Соціальне Різдво з Джоном Денвером

John Denver – “Please, Daddy (Don’t Get Drunk This Christmas)” (1973)

Така знайома багатьом нам історія… Татко повертається пізно у різдвяний вечір, лише встигає сказати «Щасливого Різдва» і падає під ялинку у гхм… святковому стані. Мама плаче, і посилає синочка в свою кімнату (це йому ще пощастило!), аби той не травмував свою дитячу психіку таким «подаруночком». Як не дивно, в нашому плейлисті – ця кантрі-балада одна з наймажорніших пісень (який рік – такі й пісні).

«Джованні змінює професію»

Vanilla sky – Zvenit Yanvarskaya Viugа (2014)

Італійський панк-рок гурт відомий своїми оригінальними каверами. І якщо ви ще не чули їхній варіант саундтреку до «Іван Васильович змінює професію» – виправте це негайно! Врешті-решт текст пісні про добре, вічне. А італійський акцент, і характерний надрив – роблять її справжньою драматичною любовною баладою. Одне ми можемо сказати точно: так «январская вьюга» не звеніла ще ніколи! 

Різдво на ковзанах з Джоні Мітчел

Joni Mitchell – «Rive (1971)

Нехай вступні акорди «Джингл белз» не вводять вас в оману! Меланхолійна фольк-балада про розставання є (ви можете в це не повірити, бо в нас вона не надто популярна) однією з найпопулярніших пісень, на яку робили кавери всі підряд. Хоча за текстом ховаються усі  найсумніші події життя Джоні (як вона віддала свою дитину на всиновлення, як коханий кинув її по телеграфу (!!!), коли вона подорожувала Європою в депресії через творчу кризу), і нехай вона не підходить під різдвяний стандарт, та врешті, що може бути різдвянішим за загадування бажань? А саме це і робить Джоні у «River»: загадує заробляти побільше грошей, та річку, по якій би вона могла втекти на ковзанах від цієї печалі. Як і ми всі. 

Різдво і одноріг з Суф’яном Стівенсом

Sufjan Stevens – “Christmas Unicorn” (2012)

Номінант на Оскар за саундтрек до фільму «Клич мене своїм іменем»  мультиінструменталіст Суф’ян Стівенс вирішив уявити себе на Різдво не зовсім різдвяним персонажем – однорогом. Кольорова психоделічна купа різдвяних галюцинацій на 12 хвилин від щирого католика змусить вас влитись у стадо різдвяних однорогів, і стане приємним фоном вашої феєричної вечірки на одного. 

Хеловінське Різдво з Денні Ельфманом

The Nightmare Before Christmas – «What’s This» (1993)

Ну як обійтись без саундтреку до одного з найріздвяніших мультфільмів евер – «Кошмару перед Різдвом» у виконанні (так-так, ви не помилились, співає теж він) легендарного композитора Денні Ельфмана. «Що це?» запитує себе Джек Скеллінгтон, знайомлячись з містом Різдва, і переймаючись духом цього наймагічнішого свята. «Це виглядає як веселощі!» – вирішує він, і поринає у різдвяні клопоти. Чого і вам бажаємо!

Благодійне Різдво з The Killers

The Killers – «Don’t Waste Your Wishes» (2006-2016)

І що тут надзвичайного, спитаєте ви? Майже через рік команда випускала благодійні різдвяні сингли (тортури різдвяними светрами «Don’t Shoot Me Santa», депресивний напівмультфільм «Christmas In L.A» (з Оуеном Вілсоном!), «Joel, the Lump of Coal» (з Джиммі Кіммелом), «Dirt Sledding») , гроші від продажу яких йшли на боротьбу з різними хворобами (СНІД, туберкульоз, малярія тощо). А нічого. Просто хлопці не втомлюються нагадувати нам про те, що найкращий подарунок – це ощасливити когось іншого. Ось і накопили різвяні сингли з незвичними колабораціями (можуть собі дозволити) за 10 років і випустили дуже кіллерський і дуже милий повноцінний різдвяний альбом.

Не можемо не згадати!

Так, так, ми казали, що ніяких джингл белз, та все ж місця у вашому Різдвяному плейлисті також заслуговують Destiny’s Child, які в свої найкращі роки випустили неймовірний кавер – «Opera of the Bells», український рок-гурт «Правиця» і їхній переспів традиційного «Щедрий вечір добрий вечір», наймиліший каверник евер Michael Bublé зі своєю джаз-версією «Santa Claus Is Coming To Town», Gwen Stefani зі своїм новим чоловіком кантрі-співаком Blake Shelton і їхня приставуча і приємна «You Make It Feel Like Christmas», і навіть вічна Amy Winehouse і її кавер на не менш вічну «I Saw Mommy Kissing Santa Claus», і, прости господи, «Christmas Lights» від Coldplay.

Різдвяний настрій у музиці шукала Катя Потапенко

Показати коментарі 💬Закрити коментарі

Залишити коментар