Зізнавайтеся, ви загуглили: різдвяні або новорічні фільми? Чи: що подивитися для святкового настрою? А може: кіно до Різдва? О так, ми щойно вписали кілька варіацій для того, щоб цю підбірку вам вибивало в google 😉

Ми подивилися кілька стандартних картин у стилі “Диво на 34-й вулиці”, “Реальне кохання” чи “Це дивовижне життя” і зненацька не здобули святкового настрою. Тож довелось копнути трошки глибше, і тепер ми готові запропонувати вам варіанти для натхнення напередодні свят.

Звичайні щоденні дива

Чоловік, який винайшов Різдво (2017)

Чуємо “Різдво”, говоримо “Діккенс”. І навпаки. Різдво – це одне з найбільш комерційно успішних свят. Пробачте нам цей капіталістично-ліричний відступ. А розпочалося це все із Чарльза Діккенса. Саме він підбив темну та чопорну вікторіанську Англію почати вірити у дива та не бути жадібними хоча б один день на рік.

Це, звісно, дуже своєрідно інтерпритована історія того, як великий письменник став популярним великим письменником, зайняв верхівки усіх чартів у різдвяний період на кілька років вперед. Добра і яскрава казка із закосом на байопік.

Дивитися із друзями та родиною

Емма (екранізація ВВС, 2009)

Звісно, роман Джейн Остін “Емма” – це не різдвяна історія. Але героїня – Емма Вудхаус – святкує Різдво, а також проводить усі різдвяні дні із друзями. І ця адаптація видається нам найсвятковішою. І хоча серця нашої редакції належать екранізації 1996-го року із Гвінет Пелтроу у головній ролі, але цю однозначно можна дивитися перед Різдвом чи Новим роком.

Дивитися із бабусею та мамою

Маленькі жінки (обидві екранізації)

Класика американської літератури. Це дуже зимова історія, особливо перша екранізація зі С’юзен Сарандон та Вайноною Райдер. Хоча сучасним глядачам може бути до вподоби саме інтерпритація Грети Гервік. Одначе, у цій історії є зима та зимові забави, є ялинка та листи, є родинні традиції, є сумний сюжетний поворот та навіть трохи різдвяного дива. А що ще треба на свята?

Дивитися із сестрами чи братами (брати можуть закочувати очі, але скажіть їм, що це взагалі-то інді-режисерка, а Шаламе гратиме у “Дюні”)

Диво в часи війни

Щасливого Різдва (2005)

Просто необхідний фільм. Він розповідає про те, що люди не мають бути ворогами. Зворушлива історія про те, що у найтемніші часи у світі ще лишається добро та надія. Про те, як на одну ніч зупинилася одна з найстрашніших воєн в історії. Це дійсно існуючий, задокументований факт: на кількох фронтах Першої світової війни у Святий Вечір зупинялася ворожнеча. Розпочалося це у 1914 році. Одні з найпрекрасніших архівних фото, що ми могли бачити, зображають німців та французів, які грають у футбол, діляться вечерею та залишаються людьми. Поодинокі подібні випадки траплялися і у інші роки. Справа навіть не у релігійності, а у тому, як традиція виховує людей. Сподіваємося, що такі дива траплятимуться не тільки на свята.

Дивитися разом із другою половинкою та періодично пускати сльозу (хоча це і не надто романтичний фільм)

Нічний відбій (1992)

Це другий бік різдвяного перемир’я. У 1944 році, коли вже було побачено та пройдено всі жахи війни, навряд можна було сподіватися на такий красивий та добрий фінал, як у попередньому фільмі. Хоча добрі і виховані люди воюють і досі в усіх світових війнах.

Що трапиться, якщо інтелігентні (хо-хо) американські солдати виявлять німецький загін у французькому лісі? Але чи можна довіряти ворогові в очікуванні на різдвяне диво?

Дивитися із друзями

З Різдвом, містер Лоуренс (1983)

Фільм, що, здавалося б не принесе вам жодного різдвяного настрою. Та все ж таки, він про надію та людяність. 1942 рік. У таборі для військовополонених, захоплених японськими військами, трапляється зіткнення культур – британської та японської. Протистояння та дуже дивна дружба. Що ж врешті переможе у війні? Спойлер: там майже нічого нема про Різдво, але є Девід Боуі.

Дивитися із батьком (він має розказати вам кілька історій про свою молодість) або найліпшим другом (щоб самому умнічати)

Дива у дивовижному світі

Клаус (2019)

Цей мультфільм тут по блату. Його не можна пов’язати із жодною історичною подією, хоча це ж історія самого Різдва. Ви точно мали його вже подивитися, якщо ні – то це саме те, що вам потрібно. Або передивіться ще раз. Максимально проста історія, з одним із найдурніших підсюжетів – викриттям брехуна. Ви здогадаєтеся про все у перші ж хвилини перегляду. Але яка ж вона прекрасна та добра! Починати плакати можна вже з середини. І це будуть сльози розчулення.

Дивитися з усіма, хто поруч, або із самим собою

Показати коментарі 💬Закрити коментарі

Залишити коментар