Для кого художні музеї? Для кого музеї взагалі? У тому і суть – вони для всіх і кожного. То що ж робити, коли досвід відвідування музеїв у декого може бути біднішим ніж у інших? Що ми можемо запропонувати тим, хто дивиться на світ інакше?

Проєкт “Тактильні копії шедеврів світового мистецтва та інші засоби доступності для Музею Ханенків” було підтримано Український культурний фонд та Zagoriy Foundation!

Проєкт зробить експозицію музею доступнішою для незрячих та слабозорих людей. Спеціально для музею будуть виготовлені тактильні копії шедеврів азійського мистецтва, супровідні інформаційні таблички для тактильних копій, переносні тактильні копії експонатів для освітніх заходів для незрячих та слабозорих людей, мнемосхеми приміщень музею, підставки для розміщення стаціонарних тактильних копій та мнемосхем. 

Перша тактильна копія у музеї

” Ми хочемо, щоб незрячі та слабозорі люди мали ширший і якісніший доступ до найціннішої колекції світового мистецтва в Україні!”

Тактильні копії буде виготовлено з кераміки. Одну з таких ви вже могли торкатися у музеї. Першою стала копія Портрету Ізотти Малатеста (1417 – 1469) Матео де Пасті. Пані Ізотта була дружиною герцога італійського міста Ріміні Сіджизмонда Пандольфо Малатеста – “Рімінійського Вовка”. Чоловік був двома сторонами однієї монети – підтримував мистецтво та культуру міста і в той же час був страшним тираном. Але вирішив зберегти пам’ять про свою красуню-дружину у камені. Кажуть, що тільки ця гостра на язик красуня могла вгамувати норов герцога.

Скульптор Павло Сахно запропонував зробити саме з цього портрету тактильну копію та подарував його музею.

На фото – перша тактильна копія у експозиції музею

Спеціальні підставки та їхня важливість

Олексий Нашивочников – відомий архітектор і художник, автор проєктів станцій Київського метрополітену, президент Київської спілки нечуючих художників “Натхнення” – намагався спроєктувати підставки, що стануть зручними в користуванні для усіх відвідувачів та відвідувачок музею, незалежно від їхніх фізіологічних особливостей.

Усі параметри цих підставок прораховані таким чином, щоб їх могли використовувати діти, дорослі, люди на візках, щоб кожен міг дотягнутися та роздивитися, оглянути за допомогою дотику. Всі вони будуть під нахилом та пусті в середині.

Перші ескізи тактильних копій, розроблені із професіними адапторами та тестувальниками

Показати коментарі 💬Закрити коментарі

Залишити коментар