Мода на космічні подорожі, привидів самотніх замків, казкові пригоди чи роботів – може змінюватись, але історії кохання будуть присутні у світовій літературі завжди. Від міфологічних епічних сказань, до сучасної young adult літератури – інші форми, обставини, сприйняття, та почуття лишаються незмінними. 

У випадку з класифікацією романів за тематичними жанрами або напрямами, наше визначення (в більшості випадків) зводиться до переліку певних характеристик притаманних літературному твору. От, наприклад, готичний роман взагалі зводиться до дуже конкретних елементів: замок або закинутий маєток, тендітна дама в біді, яка втрачає свідомість, таємничий родич, який може виявитись або злодієм, або покровителем, страшна таємниця, яка всіх пов’язує, важкі штори, які надимаються від поривів вітру, блискавка, яка потрапляє у шпиль будинку, риплячі сходи, тіні, факели на стінах, обов’язково погана погода («здорові червонощокі дівчата засмагали на сонці, навколо розквітали чорнобривці, а небо було яскраво блакитним» – погодьтесь, навряд в готичному романі трапиться подібний опис, так само щодо інтер’єру та ландшафту – під вікном в готичному романі вірогідніше стоятиме суха верба, а не квітуча яблунька або кактус). 

До чого це все?

До того, що коли доходить до зображення романтичних стосунків у літературі, більшість з них так само легко класифікувати і згрупувати завдяки переліку певних характеристик та обов’язкових наявних елементів. Звісно, починаючи з античних авторів і до сьогодні вони певним чином модифікуються, але дуже несуттєво і здебільшого виключно технічно – листи замінили повідомленнями в месенджері, коней – автомобілями.   

Підліткова література продовжує мусувати ромкомну тему тонами випускаючи однакові романи з одними й тими самими сюжетами, змінюючи імена персонажів та міста, в яких відбувається дія. Тони такої літератури щохвилинно видаються в Сполучених штатах. У кращому випадку аудиторії трапляється один з класичних типажів зображення романтичних стосунків – грамотно розкритий, з плюсами та мінусами, а не сліпо скопійований, що нав’язує абсолютно нереалістичні уявлення про людську поведінку загалом. 

Натомість, на відміну від літератури, у кіно ромком як жанр вмирає, хоча з першого погляду і не скажеш. На початку 2000-х ромкоми були жанром, який збирав найбільші каси в кінотеатрах (звісно, ви зараз згадаєте лідерів прокату типу «Володаря перстнів» та «Гаррі Поттера», але йдеться не про конкретні фільми, а про жанр загалом). Ті ромкоми були побудовані на простій схемі, яка могла бути підставлена під будь-який сюжет. На противагу своїм попередникам сучасні ромкоми намагаються відійти від традиційної структури. Сьогодні на зміну ромкомам, як домінуючому жанру, прийшли супергероїчні фільми. Багаторічне домінування в прокаті ромкомів скінчилось у  2017 році, коли жоден фільм цього жанру не увійшов в топ-100 касових фільмів.  

Але ми відволіклися.

Отже, редакції Cedra спало на думку зробити власну класифікацію зображення романтичних стосунків у художній літературі, яка ні в якому разі не претендує на науковість, а всього лише є способом розважитись і розважити, шукаючи і створюючи аналогії та рекомендації.

Типажі у класифікації не враховують форму стосунків між героями, тобто, в окремий жанр, наприклад,  не виділялись міжвидові стосунки, стосунки з різницею у віці, з поганим або гарним кінцем, аб’юзивні стосунки, інцест, любовні трикутники та інші геометричні фігури – тому що всіх цих форм може набувати будь-який типаж класифікації.

Тож, насолоджуйтесь найдоооовшим відео Cedra!

А для тих, хто хоче більше інтерактиву, пропонуємо пройти тест і дізнатись, яку історію кохання зі світової літератури нагадує ваша власна. Діліться з нами своїми результатами у соціальних мережах! 

Показати коментарі 💬Закрити коментарі

Залишити коментар